دفترچه یادداشت آنلاین شاهین کلانتری

تو نوشتن را داری

 1. و این می‌شود نتیجه‌ی ۲۵ دقیقه آزادنویسی: تو نوشتن را داری. و تو نوشتن را داری. تو نوشتن را داری. تو نوشتن را داری. این بزرگ‌ترین دلداری‌ست. تو نوشتن را داری. تو نوشتن را داری.
 2. گاه کمان می‌کنی مسئله چنان بغرنج است و حل‌نشدنی که فقط باید بنشینی و تکان نخوری. اما نمی‌توان نشست و تکان نخورد. پس بلند می‌شوی، تکانی به خودت می‌دهی، اما سایه‌ی شوم مسئله‌ی بغرنج نفست را می‌گیرد، کُندت می‌کند. به همه چیز با ناباوری می‌نگری، اما از سویی ذره‌یی خشنودی، در استیصال همه چیز کدر می‌شود اما نوعی وضوح هم شکل می‌گیرد. حالا می‌توانی زندگی‌ات را حتا اگر نه از بالا دست‌کم از زاویه‌یی دیگر ببینی. و خیالبافی کنی درباره‌ی بعد از طوفان؛ اگر از طوفان بیرون بیایی.
 3. و تسکین یافتن با فردوسی:

  به یکسان نگردد سپهر بلند

  گهی شاد دارد گهی مستمند

  گهی با می و رود و رامشگران

  گهی با غم و گرم و با اندهان

  تو دل را بدین درد خسته مدار

  روان را بدین کار بسته مدار

 4. دارم به یک سلسله وبینار با موضوعی واحد فکر می‌کنم، در ادامه‌ی همان وبینارهای اهل نوشتن‌ در یوتیوب. و احتمالن با نامی تازه. موضوع را برگزیده‌ام: انتخاب 10 پرسش و پاسخ‌نگاری برای آن‌ها در دل وبینارهای متعدد. تصور می‌کنم با یافتن عنوان مناسب بی‌درنگ اجرای جلسات را بیاغازم. بگذارید همین‌جا با شما شروع کنیم: باشد 10 مسئله‌ی مهم زندگی‌تان‌ را به 10 پرسش  کوتاه و روش تبدیل کنید. بهتر است نگاهی جامع به همه‌ی عرصه‌های زندگی‌تان بیندازید. نمونه‌هایی از پرسش‌هایی که می‌توان طرح کرد: -چگونه می‌توانم شنونده‌ی بهتری بشوم؟ -چگونه می‌توانم درآمدم را پنج برابر کنم؟ -چگونه می‌توانم رمانی خوب بنویسم؟ -چگونه می‌توانم رابطه‌ی عاطفی رضایت‌بخشی داشته باشم؟ -چگونه می‌توانم کتاب‌های بیشتری بخوانم؟ و…

2 پاسخ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *